Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Wokół jedzenia, żywienia i pomysłów na smaczne rzeczy

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
AdministratorTop
Site Admin
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 18, 2021 2:28 pm

Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: AdministratorTop »

Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?
Małgosia
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 04, 2021 9:16 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: Małgosia »

ja to zaczęłabym od wizyty u dietetyka, który podpowie co i jak robić, zeby to miało sens
.
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: Olla29 »

Małgosia pisze: ndz lut 13, 2022 6:34 pm ja to zaczęłabym od wizyty u dietetyka, który podpowie co i jak robić, zeby to miało sens
.
Zgadzam się, dietetyk fajnie potrafi dobrać ilość kalorii, jaką się powinno jeść przy konkretnym trybie życia czy pracy, więc jest to o wiele lepsze niż samodzielne kombinowanie.
Tu https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/ można sobie nawet online umówić wizytę u takiego specjalisty, pomoże, ustawi co trzeba i można zacząć odchudzanie z głową.
roszpunka
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 8:58 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: roszpunka »

od wizyty u dietetyka najlepiej :) Ja chodze regularnie na konsultacje do pani dietetyk z kliniki leczenia otylosci w szpitalu Medicover . Swietna sprawa, bo moge liczyc na pelne doradztwo i duze wsparcie, a takze na sprawdzone rozwiązania :)
blue
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 8:06 pm

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: blue »

Od małych kroków. Jeśli na samym początku odrzucisz wszystkie produkty, które do tej pory jadłaś i dorzucisz kilkugodzinna aktywność fizyczną, to po kilku tygodniach możesz stracić zapał. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne.
Statera
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 6:18 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: Statera »

blue pisze: ndz kwie 17, 2022 1:46 pm Od małych kroków. Jeśli na samym początku odrzucisz wszystkie produkty, które do tej pory jadłaś i dorzucisz kilkugodzinna aktywność fizyczną, to po kilku tygodniach możesz stracić zapał. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne.
Myślę, że to bardzo fajna, mądra wskazówka.
Metoda malych kroków i liczenie kalorii jakie spożywamy, zawsze się sprawdza.
Można też postawić na coś typu dieta niskokaloryczna, jak tu masz opisane dość spoko: :arrow: https://sofra.com.pl/instytut-zdrowia-s ... aloryczna/
i wtedy łatwiej jest nad kaloriami zapanować
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: bukoo »

Schudnąć wbrew pozorom niestety wcale nie jest tak łatwo. Ja myślę, że poza ćwiczeniami i zdrowym trybem życia, powinnaś zacząć się jeszcze zdrowo odżywiać. Myślę, że najlepiej będzie skorzystać z porad dietetyka.
Laluna
Posty: 46
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:34 pm

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: Laluna »

Od kiedy skończyłam kolejną ostrą dietę zaliczając efekt jojo omijam wielkim łukiem diety eliminacyjne. Dotarło do mnie, że to nie tylko nieskuteczne, ale także niezdrowe. Ostatnio czerpię wiedzę z akademickiego źródła, z którego czerpie też moja dietetyczka. Poleciła mi zalogować się na portal Notatek.pl i czytać informacje na temat edukacji zdrowotnej.

<Moderacja: naruszenie regulaminu/link w każdym kolejnym poście>
kasia
Posty: 62
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:46 am

Re: Jak chudnąć z głową, od czego zacząć?

Post autor: kasia »

Na pewno warto zacząć od ćwiczeń, widziałaś gdzieś w pobliżu taką https://www.fitpark.pl/realizacje siłownię zewnętrzną ? Jeśli nie to może warto się skrzyknąć i namówić wspólnotę albo gminę na coś takiego?
ODPOWIEDZ