Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Prowadzenie własnej firmy, zatrudnienie, problemy w pracy oraz sposoby na pomnażanie oszczędności

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Post autor: Olla29 »

Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?
Warto rozważyć coś takiego?
Zastanawiam się czy oferty pracy dla opiekunek w Niemczech to faktycznie coś, co warto wziąć pod uwagę.
Panta
Posty: 122
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:10 pm

Re: Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Post autor: Panta »

Czemu nie?
Wg mnie taka praca to i tak jedna z bardziej opłacalnych w Niemczech i dość komfortowych jakby nie patrzeć, jakbym miała szukac tam zajęcia, to na pewno bym rozważała.
Obadaj sobie też wcześniej jakieś dobre kursy niemieckiego online?
No tutaj https://structura.pl/intensywne/ , tak żebyś obcykała się trochę z językiem na start i potem nie miała jakiś większych problemów z dogadaniem się.
monna
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:32 am

Re: Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Post autor: monna »

Ja od 2 lat wyjeżdżam do Niemiec do pracy i jestem tu właśnie opiekunką osób starszych. Nie narzekam bo warunki pracy są naprawdę komfortowe a przy tym zarobki naprawdę niezłe :) jeśli chodzi o agencję to współpracuję z Dolce Vita <regulamin> . Dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników, zapewniają dojazd na miejsce pracy.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Post autor: bukoo »

Wyjazd do pracy za granicę to na pewno jest dobra opcja bo u nas osoby wykwalifikowane zarabiają zdecydowanie za mało. Ja do Szwecji wyjechałem i tutaj mi dobrze, z podatku pomaga mii się rozliczać ta <regulamin> firma i robią to w pełni profesjonalnie.
Sebek11032
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:16 am

Re: Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych?

Post autor: Sebek11032 »

Według mnie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań przede wszystkim konkretnych firm specjalizujących się w sprawach podatkowych, również jeżeli chodzi o zwrot podatku od pracy za granicą to zdecydowanie mogę polecić do sprawdzenia świetny ranking https://rozliczpodatek.pl/zwrot-podatku-z-niemiec/ przygotowany przez specjalistów, którzy również biorą pod uwagę opinie klientów. Ma nadzieję, ze wszystko pójdzie pomyślnie!
ODPOWIEDZ