Jak oszczędzać

Hydepark. Tu rozmawiamy o wszystkim i o niczym, co Ci w duszy gra.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Patrycja
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 15, 2021 1:56 pm

Jak oszczędzać

Post autor: Patrycja »

Jak w temacie Ja obecnie wszystko lokuję na koncie oszczędnościowym. Wiem że zysk znikomy jednak to jedyna pewna, krótkoterminowa możliwość. Zastanawiam się nad najlespzą metodą
Nicca
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 15, 2021 1:55 pm

Re: Jak oszczędzać

Post autor: Nicca »

Konta oszczędnosciowe są dość nisko oprocentowane. O wiele lepiej byłoby moim zdaniem oszczędzać na lokacie. Szczególnie,że będzie mozna zarobić na niej o wiele więcej. Oprocentowanie lokat rośnie bo rosną stopy procentowe, tak więc dobrze jest wziac je pod uwagę.

Na tej stronie jest dobry <regulamin>

Wieksze możliwości dają fundusze inwestycyjne, aczkolwiek jest to juz pewne ryzyko.
monna
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:32 am

Re: Jak oszczędzać

Post autor: monna »

Oszczędzać można na wiele różnych sposobów. czasy się zmieniają i to co sprawdzało się kiedyś, teraz nie koniecznie ma rację bytu ( jak chociażby lokaty bankowe). ja troszczę się teraz przede wszystkim o ], staram się inwestować kapitał w różne fundusze, które dadzą nam pewny zysk w przyszłości.
Torres
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 25, 2021 8:05 pm

Re: Jak oszczędzać

Post autor: Torres »

Ja powiem tak, oszczędzać można na różne sposoby i jestem zdania, że warto zacząć nawet od drobniejszych kwot, żeby wyrobić w sobie ten nawyk :) A przy okazji korzystać z różnych zniżek w sklepach. Na przykład jakiś czas temu odkryłam, że w DOZie mają super zniżkę dla seniorów - osoby +60 mogą kupić u nich swoje leki taniej o20%.
kasia
Posty: 62
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:46 am

Re: Jak oszczędzać

Post autor: kasia »

Ja nie potrafię oszczędzać ale przecież teraz bardzo powszechne są pracownicze plany kapitałowe i tam każdy może odkładać pieniądze na emeryturę czy też inne cele
blue
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 8:06 pm

Re: Jak oszczędzać

Post autor: blue »

Jeśli rozmawiamy o oszczędzaniu, to myślę, że warto złożyć zeznanie podatkowe w terminie. Ja korzystam z programu do obliczania pit 37, dzięki składaniu online szybciej otrzymuję mój zwrot. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://monotematycznaona.pl/finanse/dl ... -37-online
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Jak oszczędzać

Post autor: bukoo »

A co zrobić, jeśli nie mamy oszczędności, a chcemy zdecydować się na zakup mieszkania lub na inną inwestycję? Do dyspozycji pozostaje poszukiwanie kredytu. Myślę, że pod uwagę możecie wziąć tutaj stronę https://finaum.pl/ i wsparcie ekspertów. Tam otrzymacie kredyty na uczciwych warunkach.
ODPOWIEDZ