Budowa domu

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
kasiunia
Posty: 59
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Budowa domu

Post autor: kasiunia »

interesuje mnie dom energooszczędny mniej więcej 100 metrowy, próbuję znaleźć na stronach profesjonalnych firm, które zajmują się tego typu budowlami Ile może kosztować Takie przedsięwzięcie, ponieważ nie wiem czy moja zdolność kredytowa pokryje cały koszt budowy domu.Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
foxi
Posty: 43
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Budowa domu

Post autor: foxi »

Podejmując decyzję o budowie domu musimy mieć świadomość ,że stoi przed nami bardzo dużo ważnych zadań - żeby nie powiedzieć wyzwań. Już na początku , bardzo ważną sprawą jest wybór projektu budowlanego. Nie możemy też zapomnieć o tym ,że wybór dobrej ekipy budowlanej jest kluczowy dla dobrego wykonania prac. Jest to szczególnie ważne przy budowie dachu. Nam polecono firmę Mg Dachy - https://mgdachy.pl/prefabrykacja/ , która całość konstrukcji przygotowuje u siebie w fabryce. Na miejscu budowy wszystko jest składane - co robi olbrzymie wrażenie jeśli chodzi o jakość prac i szybkość.

MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
kasiunia
Posty: 59
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

foxi pisze: sob gru 25, 2021 9:20 am Podejmując decyzję o budowie domu musimy mieć świadomość ,że stoi przed nami bardzo dużo ważnych zadań - żeby nie powiedzieć wyzwań. Już na początku , bardzo ważną sprawą jest wybór projektu budowlanego.(...)
Zgodzę się z Tobą, to prawda. Wybór projektu budowlanego to bardzo ważny moment w całym procesie jego budowy. Mój brat szukał projektu budowlanego prawie 3 miesiące ale z tego co mówił nie był to zmarnowany czas. Czas poświęcony na poszukiwania się opłacił bo znaleźli optymalny projekt budowlany , który spełnił ich oczekiwania. Projekt czekał na nich w pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ a dodatkowo otrzymali pakiet projektów dodatkowych w tym projekt ogrodzenia oraz projekt altany ogrodowej.
Lidka32
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:23 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Lidka32 »

Myślę, że budowę domu trzeba przemyśleć, bo czasami może to przerosnąć nasze koszty. Zdecydowanie tańszym i nowoczesnym rozwiązaniem jest dom modułowy. . Ich domy są funkcjonalne, a można go otrzymać już po 8 tygodniach. Producent wykorzystuje materiały wysokiej jakości, dzięki czemu w domu można mieszkać przez cały rok.
<Wizyta Moderatora forum. Link usunięty, złamanie regulaminu: Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach. Na przyszłość bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu>
bukoo
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Budowa domu

Post autor: bukoo »

W budowie domu na pewno ważny jest wybór okien. Ja wybrałem energooszczędne do siebie żeby płacić mało za ogrzewanie. Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/ macie producenta który takie okna w swojej ofercie ma, wysokiej jakości.
Violuśka
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Budowa domu

Post autor: Violuśka »

Jeśli podejmiecie się budowy domu jednorodzinnego, zwróćcie uwagę na to ,że już na samym początku budowy macie do załatwienia bardzo ważną sprawę - znalezienie i zamówienie projektu budowlanego. Warto na ta rzecz poświęcić trochę wolnego czasu, bo to bardzo ważna sprawa. Kolego w pracy znalazł na stronie pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt-2 ,świetny projekt domu o nazwie Hiacynt. Spójrzcie na wizualizację i przyznajcie ,że to będzie bardzo ładny dom.
foxi
Posty: 43
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Budowa domu

Post autor: foxi »

Zwróćcie uwagę na fakt ,że przychodzi moment ,że każdy, kto podjął sie budowy domu musi zacząć myśleć o zakupie okien. Mamy to szczęście ,że w Polsce jest wielu bardzo dobrych producentów okien. W tej dziedzinie Polska jest potentatem na skalę europejską. Zapraszam was do zapoznania się z tym blogiem - https://eurocolor.com.pl/kupujemy-okna- ... ocic-uwage a poznacie wszelkie ważne informacje jakie powinniście posiąść przed zakupem okien.
ODPOWIEDZ