Co rośnie w ogrodzie

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Laluna
Posty: 46
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:34 pm

Co rośnie w ogrodzie

Post autor: Laluna »

Zakładam mały warzywnik, więc jestem ciekawa jakie rośliny u Was najlepiej rosną w przydomowych ogródkach, czy tylko marchew i selery czy koper, czy może coś innego?
Szula
Posty: 53
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:32 pm

Re: Co rośnie w ogrodzie

Post autor: Szula »

Zanim zdecydujemy się na uprawę warzyw, musimy wybrać i przygotować dla nich odpowiednie stanowisko. Miejsce pod warzywnik powinno być ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru, a podłoże żyzne, dobrze uprawione i lekko wilgotne. Przed siewem i sadzeniem roślin, glebę należy też odchwaścić, nawieść i przekopać. Na początek wybierz 10 swoich ulubionych warzyw i uprawiaj je na niewielkim poletku blisko domu. Wybierz te, które lubisz najbardziej, by cieszyć się ich smakiem z własnej uprawy. Ja mam już pory, selery, koper i marchewkę, brakowało mi cebuli, kupiłam właśnie w moim sklepie z nasionami małe dymki, one uzupełnią mój warzywnik. https://www.esklep.legutko.com.pl/cebul ... 54649.html
cebula-dymka-czerwona-karmen-14-21.jpg
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Co rośnie w ogrodzie

Post autor: bukoo »

W ogrodzie u mnie to ja mam wiele różnych kwiatów i krzewów które od lat sadziłem. Tutaj <Moderacja: naruszenie regulaminu/link w każdym kolejnym poście> chcę zamówić do niego fotel wiszący w któym będę opdpoczywać i cieszyć się piękną pogodą. Mają tam ładne stylowe meble ogrodowe.
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Co rośnie w ogrodzie

Post autor: kasiunia »

Co sobie posadzimy, to będzie nam rosnąć, taka prawda. Mąż bardzo lubi zadbany trawnik a ja widziałam tam rabaty ,ot taka różnica pogladów. :lol:
margaret
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:41 pm

Re: Co rośnie w ogrodzie

Post autor: margaret »

Opryski też są bardzo ważne i należy o nich pamiętać. W celu wykonania takich oprysków przyda Wam się między innymi dysza wachlarzowa . Zachęcam do zapoznania się z ofertą właśnie tej firmy.
ODPOWIEDZ