Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Najważniejsze dyskusje o zdrowiu, medycynie, polecani specjaliści, problemy, choroby.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
AdministratorTop
Site Admin
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 18, 2021 2:28 pm

Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: AdministratorTop »

Ile razy w roku chodzisz do lekarza?
Panta
Posty: 122
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:10 pm

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: Panta »

Hm, w sumie w tym roku jeszcze nie byłam, ale to dopiero początek przecież, odpukać oczywiście.
W zeszłym rok raz byłam, tu: https://holsamed.pl/ - sprawdzona u nas w rodzince przychodnia, w ktorej lekarze mają świetne podejście do pacjentów, no i fachowcy, nie tylko rodzinni.
Jakbyś był z Katowic to polecę bez mrugnięcia okiem
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: Olla29 »

Chodzę dość często, z dzieckiem, które łapie wszystkie możliwe infekcje :( Dlatego w pracy patrzą na mnie krzywo jak przynoszę kolejną opiekę.

Teraz mam nadzieję, że sporo się zmieni na plus bo przez pandemię mocno rozwinęły się kontakty online z lekarzami i pewnie ta forma pozostanie już na zawsze, przynajmniej taką mam nadzieję.
Odtąd jak dziecko ma lżejsze problemy to juz nie tracę czasu na stanie w kolejkach do przychodni tylko umawiam się na konsultację wideo https://kataloglekarzy.telemedi.com/spe ... a/pediatra i lekarz decyduje czy muszę fatygować się do gabinetu, czy załatwi problem zdalnie :)
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że do lekarza trzeba chodzić tyle ile potrzeba ,ani mniej ani więcej. Jeśli czujemy ,że coś jest nie tak - nie zwlekajmy. Są jednak sytuacje kiedy damy radę sami poradzić sobie z problemem zdrowotnym. Takim dobitnym przykładem jest ból gardła. Jeśli czujemy ,że to zwykłe przeziębienie albo po prostu efekt sezonu na takie dolegliwości odpowiedni lek na gardło będzie świetnym rozwiązaniem. Jaki lek - uważam ,że zdecydowanie neoangin.
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: kasiunia »

Chodzimy tyle ile trzeba , ani więcej ani mniej. Nikt z nas nie jest hipochondrykiem ale do lekarza chodzimy raczej regularnie aby się badać wtedy kiedy jest potrzeba albo przyszedł czas na badania okresowe. Ważna też jest wiedza na niektóre tematy związane z naszym zdrowiem, np. czy znacie normy witaminy d ? Chodzi o to jakie dawki powienien otrzymywać dziennie nasz organizm? Jesli nie to poczytajcie sobie na ten temat.
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: Violuśka »

Nie przepadam za wizytami u lekarza, chodzę tylko wtedy kiedy na prawdę już mi coś dokucza. W innych przypadkach polegam na domowych sposobach radzenia sobie z dolegliwościami i wiedzy z zakresu medycyny ogólnej, takiej podstawowej . Na przykład trzeba przecież wiedzieć jak oczyścić zatkany nos , to chyba normalne prawda?
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: foxi »

Chodzimy do lekarza wtedy, kiedy już na prawdę trzeba tam się udać. Raczej staramy sami sobie radzić , w drobnych oczywiście dolegliwościach. By skutecznie sobie pomóc trzeba mieć choćby podstawową wiedzę z zakresu spraw medycznych oraz związanych z higieną. Na przykład , czy wiecie ile podawać dziecku witaminy d ? To ważne informacje, z którymi można i w zasadzie trzeba się zapoznać.
margaret
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:41 pm

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: margaret »

Jeśli szukasz dobrego lekarza specjalisty to rzuć okiem na przykład na szpital lublin: https://zagielmed.pl/ . Moim zdaniem jest to świetnie prosperująca placówka medyczna. Tam na pewno otrzymasz niezbędną pomoc.
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Re: Ile razy w roku chodzisz do lekarza?

Post autor: Fizelina »

Staram się jak najmniej. Niesttey jeśli chodzi o choroby nie wybieramy. Zresztą zależy o jakiego lekarza chodzi. U nas niestety najczęsciej jak już choroby to chociażby endokrynolog.
ODPOWIEDZ