Samorząd lokalny

Prowadzenie własnej firmy, zatrudnienie, problemy w pracy oraz sposoby na pomnażanie oszczędności

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Szula
Posty: 53
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:32 pm

Samorząd lokalny

Post autor: Szula »

Czy ktoś z forumowiczów mógłby łaskawie mi wyjaśnić nurtującą mnie od jakiegoś czasu taką kwestię: na jakiej podstawie prawnej działają samorządy terytorialne?
Laluna
Posty: 46
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:34 pm

Re: Samorząd lokalny

Post autor: Laluna »

Myślę, że wszyscy mieszkańcy powinni wiedzieć na jakiej zasadzie działają samorządy i dobrze byłoby, żeby wiedzieli jak włączyć się w działanie organów samorządowych. Samorządy działają na podstawie Europejskiej karty samorządu lokalnego. Europejska Karta Samorządu Lokalnego jest dokumentem Rady Europy, który reguluje status samorządów lokalnych w relacji do władz danego państwa oraz w relacji do władz innych państw i działających w nich samorządów. Możesz poczytać więcej na ten temat na studenckim portalu wymiany materiałów naukowych Notatek.pl https://notatek.pl/europejska-karta-samorzadu-lokalnego
ODPOWIEDZ