Jak oszczędzać ?

Prowadzenie własnej firmy, zatrudnienie, problemy w pracy oraz sposoby na pomnażanie oszczędności

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Jak oszczędzać ?

Post autor: kasiunia »

Jeśli mamy nadwyżki w budżecie domowym - to staramy się je oszczędzać. Co robić z zaoszczędzonymi środkami ? Wielu osobom w pierwszej kolejności na myśl przychodzą lokaty bankowe , ale czy jest to dobre rozwiązanie ? Podsyłam wam kalkulator lokat byście mogli je porównać z innym sposobami na oszczędzanie.
kasia
Posty: 62
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:46 am

Re: Jak oszczędzać ?

Post autor: kasia »

Niby tak ale ja w zasadzie nie oszczędzam poza oczywiście ppk, bo od początku jestem w tym programie i chociaż miałam zamia się wypisać to jednak pozostałam i patrzę jak to dalej się będzie rozwijać, na razie trochę kasy tam już mam odłożone
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Jak oszczędzać ?

Post autor: Violuśka »

Nawet jeśli wcześniej ktoś nie oszczędzał to aktualna sytuacja zmusza każdego do oszczędności. Z pewnością każdy albo zmniejszył temperaturę w swoim domu, albo robi mniejsze zakupy albo nie wyjeżdża teraz na weekendy. To wszystko z powodu rosnących cen i kosztów utrzymania naszych rodzin. Jak uważacie czy rzeczywista inflacja w Polsce jest wyższa od tej podawanej przez GUS ? Odnoszę wrażenie ,że niestety tak właśnie jest.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Jak oszczędzać ?

Post autor: bukoo »

Myśle, że zakupy inline są świetnym źrodłem oszczędności. Mnie się co miesiąc udaje zaoszczędzić całkiem pokaźna sumę pieniędzy. Przy okazji, jaka jest wasza ulubiona forma płatności? Polecam wam artykuł o ulubionych formach płatności Polaków https://www.excelo.pl/finanse/ulubione- ... ch-polakow
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Jak oszczędzać ?

Post autor: foxi »

Czy jesteście pewni ,że wiecie tak na prawdę co to jest oszczędzanie ? Jeśli macie wątpliwości a chcecie rozpocząć oszczędzać z uwagi na wszechobecną drożyznę warto skorzystać z wielu możliwości i rad jakie można znaleźć w internecie. Istotną cechą oszczędzania jest jego systematyczny charakter, tzn. planowe, regularne powiększanie nadwyżek finansowych. Muszą się one jednak pojawić, tego też trzeba się nauczyć.
Sebek11032
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:16 am

Re: Jak oszczędzać ?

Post autor: Sebek11032 »

Cześć forumowicze. Dziś chciałbym poruszyć kwestię wad płatności online. Chociaż przynoszą one wiele korzyści, to ważne, aby spojrzeć także na drugą stronę medalu i zrozumieć, jakie problemy mogą się pojawić przy korzystaniu z tej formy transakcji. Jakie są Wasze doświadczenia i obserwacje dotyczące płatności online? Czy znacie jakieś wady, które chcielibyście podzielić się w tej dyskusji?
ODPOWIEDZ