Niedosłuch u dziecka

Najważniejsze dyskusje o zdrowiu, medycynie, polecani specjaliści, problemy, choroby.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Niedosłuch u dziecka

Post autor: Fizelina »

Moja córka urodziła się przed czasem i podczas badania w szpitalu stwierdzono głęboki niedosłuch. Czy są na grupie rodzice z podobnymproblemem? Chciałabym podpytać jak to u was wyglądało, co dalej powinniśmy zrobić. Lekarz uspokaja, ale cieżko się nie denerwować.
Irena
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:37 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Irena »

Czy robiliście już jakieś dodatkowe badania? Macie skierowania? Skąd jesteś? Łatwiej bedzie doradzić ośrodki leczenia z okolicy.
justa
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:37 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: justa »

Z doświadczenia powiem, że do dobrego specjalisty warto dojechać, nawet jeśli jest dalej. Mamy w rodzicie dziecko z niedosłuchem, syn kuzynki, jeżdżą z nim do Kajetan i bardzo sobie chwalą. Mogę zapytać o szczegóły jeśli chcesz.
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Fizelina »

Irena pisze: czw paź 12, 2023 10:04 am Czy robiliście już jakieś dodatkowe badania? Macie skierowania? Skąd jesteś? Łatwiej bedzie doradzić ośrodki leczenia z okolicy.
Nie mam skierowania jeszcze, nie wiedziałam że będzie nam potrzebne. Jesteśmy z Warszawy.
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Fizelina »

justa pisze: czw paź 12, 2023 10:10 am Z doświadczenia powiem, że do dobrego specjalisty warto dojechać, nawet jeśli jest dalej. Mamy w rodzicie dziecko z niedosłuchem, syn kuzynki, jeżdżą z nim do Kajetan i bardzo sobie chwalą. Mogę zapytać o szczegóły jeśli chcesz.
Gdzieś czytałam o tej klinice, mam nawet niedaleko bo jestem z Warszawy. Pewnie że jeśli masz możliwość to poproszę. Każda pomoc jest dla mnie na wagę złota.
justa
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:37 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: justa »

Kuzynka jest bardzo zadowolona z opieki w Kajetanach, jej synek jeszcze w pierwszym roku życia został zaimplantowany, dzięki temu normalnie nauczył się mówić w tym samym czasie co rówieśnicy. Rozwija się właściwie normalnie. Łap numer infolinii 22 463 55 55, można dzwonić od poniedziałku do piątku
Irena
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:37 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Irena »

Fizelina pisze: wt paź 24, 2023 7:37 pm
Irena pisze: czw paź 12, 2023 10:04 am Czy robiliście już jakieś dodatkowe badania? Macie skierowania? Skąd jesteś? Łatwiej bedzie doradzić ośrodki leczenia z okolicy.
Nie mam skierowania jeszcze, nie wiedziałam że będzie nam potrzebne. Jesteśmy z Warszawy.
Jeśli chcesz skorzystać z usług w ramach NFZ to skierowanie jest potrzebne, ale w Kajetanach można się też umówić prywatnie.
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Fizelina »

Udało nam się umówić praktycznie od ręki. Poszliśmy jednak prywatnie, bo nie chce już żadnych lekarzy pomiędzy. Mamy umówione badania i mam nadzieję, że się wyjaśni wszystko.
Irena
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:37 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Irena »

Jesteście pod dobrą opieką, w Kajetanach są świetni specjaliści. My byliśmy bardzo zadowoleni. Daj znać jak po wizycie :)
Fizelina
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 08, 2022 7:44 am

Re: Niedosłuch u dziecka

Post autor: Fizelina »

Tak, bardzo ciesze się że trafiliśmy do Kajetan bo czujemy się mocno zaopiekowani. Lekarz odpowiedział na moje chyba ze 100 pytań z ogromną cierpliwością. Czekamy na kolejną wizytę i wszystkie badania, ale jestem dobrej myśli. Czuję się spokojniejsza, a to dla mnie bardzo ważne.
ODPOWIEDZ