Sucha skóra i trądzik

Najważniejsze dyskusje o zdrowiu, medycynie, polecani specjaliści, problemy, choroby.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Sucha skóra i trądzik

Post autor: Olla29 »

Sucha skóra i trądzik
Moja córka ma suchą skórę i mimo tego problemy z trądzikiem. Większość skutecznych kosmetyków na trądzik skierowana jest do osób z tłustą cerą. Jakiego więc kremu używać?
belicjaa
Posty: 63
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:34 pm

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: belicjaa »

zapytaj dermatologa o kosmetyki robione, dla mnie świetna opcja, kosztują grosze, mają dobre składy, na pewno DOZ ma zaplecze do robienia takich kosmetyków
Małgosia
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 04, 2021 9:16 am

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: Małgosia »

belicjaa pisze: śr gru 22, 2021 11:20 pm zapytaj dermatologa o kosmetyki robione,
zgadzam się, wizyta u dermatologa powinna być pierwsza, jeszcze przed kupowaniem czegokolwiek
Torres
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 25, 2021 8:05 pm

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: Torres »

belicjaa pisze: śr gru 22, 2021 11:20 pm zapytaj dermatologa o kosmetyki robione, dla mnie świetna opcja, kosztują grosze, mają dobre składy, na pewno DOZ ma zaplecze do robienia takich kosmetyków
A możesz powiedzieć jak długo trzeba czekać w DOZie na realizację takiej recepty?
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: Olla29 »

belicjaa pisze: śr gru 22, 2021 11:20 pm zapytaj dermatologa o kosmetyki robione, dla mnie świetna opcja, kosztują grosze, mają dobre składy, na pewno DOZ ma zaplecze do robienia takich kosmetyków
Dokładnie, ja też bym najpierw pytała dermatologa, jednak lekarz lepiej doradzi co i jak pod kątem danego typu skóry. A teraz, jak można sobie taką wizytę nawet przez internet umówić, jak tu https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/ to tym bardziej nabiera to sensu, dzwonisz, pytasz, masz poradę i wiesz co kupić.
belicjaa
Posty: 63
Rejestracja: czw lis 25, 2021 6:34 pm

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: belicjaa »

Torres pisze: ndz lut 13, 2022 11:18 pm
belicjaa pisze: śr gru 22, 2021 11:20 pm zapytaj dermatologa o kosmetyki robione, dla mnie świetna opcja, kosztują grosze, mają dobre składy, na pewno DOZ ma zaplecze do robienia takich kosmetyków
A możesz powiedzieć jak długo trzeba czekać w DOZie na realizację takiej recepty?
zazwyczaj czekałam na zamówienie kilka dni, dosyć szybko w DOZie je robią, polecam
Lidka32
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:23 pm

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: Lidka32 »

Nie tylko cera sucha jest problematyczna. Do skóry wrażliwej i tłustej też trudno znaleźć coś skutecznego. Znalazłam informacje, że pomóc może żel oczyszczający, taki jak.. Czytałam, że usuwa on różnego rodzaju zanieczyszczenia, pozostawiając cerę nawilżoną i odświeżoną. Jest wydajny i łatwo się go aplikuje za pomocą pompki, więc starczy na dłużej.

<Wizyta Moderatora forum. Link usunięty, złamanie regulaminu: Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach. Na przyszłość bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu>
margaret
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:41 pm

Re: Sucha skóra i trądzik

Post autor: margaret »

Dobry dermatolog może także wypisać leki recepturowe na różnego rodzaju problemy skórne. Nadal można realizować recepty na takie leki w aptekach DOZ. Oni mają bardzo duże doświadczenie w wytwarzaniu takich leków. Zainteresujcie się tym tematem.
ODPOWIEDZ